Historicko-přírodovědný projekt 2. trojročí 10. - 13. září - Hrad Křivoklát

Projekt byl připraven v rámci rozvoje děpisu a přírodopisu (Surikaty) a v rámci rozvoje prvovědy (Rybáři a Stopaři)

Historicko-přírodovědný projekt 2. trojročí 10. - 13. září - Hrad Křivoklát

Vážení rodiče, hned v úterý 10. 10 se vydáme na historicko-přírodovědný projekt 2. trojročí. Ubytování z úterý na středu a ze středy na čtvrtek a z čtvrtka na pátek máme zajištěno přímo v areálu Hradu Křivoklát - většina ubytování je na hlavním nádvoří, část ubytování je v budově před hradem (Četnická stanice). Na Křivoklát pojedeme v úterý ráno vlakem do Berouna a s přestupem na Křivoklát. 

V průběhu historické exkurze se budeme zabývat zkoumáním středověkého hradu. Půjdeme na 3 exkurze do hradu - 2 x do věží samostatně bez průvodce a na 1 x do celého radu.  V rámci práce v oblasti historie budeme zkoumat vhodnost místa k postavení hradu, způsob, jak byl hrad postaven a jak se upravovoval a stavitelskou činnost Přemysla Otakara II. v celých Čechách. Budeme se zabývat životem na hradě a hospodářstvím takového hradu, Zajímat ná bude i gotický sloh a jeho uplatnění na hradě. Zajímat nás bude i bezpečnost hradu a jeho obrana a budeme si všímat významných osob, které na hradě žili - tedy Václavem I, Janem Lucemburským a Karlem IV:, ale mi magistrem Kely, Josefínou Welzerovou a Janem Augustou a Janem Bílkem. 

Z hlediska přírodopisného budeme zkoumat místní strukturu lesů a péči o les. Půjdeme lesní stezkou Brdatka a také navštívíme další programy Lesního centra - Stopování přímo na míru a Tajemný strom a nebo Staň se mravencem. Všechny tyto aktivity budou žáci zaznamenávat na svoje projektové aktivity a budou součástí hodnocení 4. a 5. třídy v oblasti přírodopisu a dějepisu a provovědy. Pokud by se omylem stalo, že dítě na projektu nebude účastné, bude potřeba si pak zajet na Křivoklát a projekty si doplnit, tak aby splňovaly požadovanou úroveň. 

Stravování v době projektu - to budeme ještě připravovat. V úterý bude zajistěno vlastní stravování z domova - každý po svém . Snídaně si budeme připravovat společně v ubytování. A o večerích ještě jednáme. Je možnost, že bychom požádali maminky o zajištění nové várky jídla pro celou školu autem na hrad ve středu a ve čtvrtek. 

Vstupné na přírodovědné programy 4 x 60,--, vstupné na prohlídky hradu (podívejte se na slevy a vybavte děti kartou ICSI https://www.hrad-krivoklat.cz/cs/informace-pro-navstevniky/vstupne/slevy. Nezbytná bude vyplnit bezinfekčnostní prohlášení a kartu pojišťovny. 

Historický a přírodovědný projekt Křivoklát 4., 5. a 6. třída - potvrzení účasti 10. 9. - 13. 9. 2019
Kontrolní kód
(ochrana proti spamu)
 

Položky označené tučně jsou povinné.
Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů zadaných do formuláře za účelem reakce provozovatele webu na odeslanou zprávu.

Zprávy ze školy.

Facebook

You tube

Kalendář
Celý výpis akcí